nic nic Novinky Downloady Projekty Odkazy Fórum Ostatní nic

Fantasy GameBook Engine

Chcete vytvářet svoje vlastní gamebooky? A ne nějaké obyčejné, nýbrž plné napětí, soubojů, zbraní, RPG prvků, vylepšování postavy a mnoha dalších skvělých prvků? Pak sáhněte po FGBE! Pomocí jednoduchého skriptovacího jazyka můžete bez znalosti programování dělat gamebooky i vy!

Popis:

Teď pár podrobnějších a konkrétnějších informací. Fantasy GameBook Engine (zkráceně FGBE) v podstatě zprostředkovává převedení jednoduchých skriptů a textů, které napíše tvůrce hry (tedy vy), do herní podoby.

Pokud tedy neumíte vůbec nebo jen trochu programovat, ale chcete vytvořit vlastní počítačový gamebook (předpokládám, že víte, co to je :o), nepotřebujete ke splnění svého snu mnoho. Stačí, když si stáhnete přiložený soubor obsahující FGBE a přečtete si veškerou několikastránkovou dokumentaci. Na první pohled možná neprogramátora některé věci zarazí, ovšem buďte si jisti, že to opravdu nic složitého není. Důležité jsou literární schopnosti, kvalitní příběh, bujná fantasie a hlavně odhodlání.

Co všechno FGBE nabízí?

 • Jednoduchý skriptovací jazyk, umožňující přizpůsobit hru svým představám
 • Komplexní systém rpg prvků - zkušenosti, inventář, zbraně, zbroje, předměty, schopnosti, kouzla, souboje...
 • Příjemné grafické provedení a ovládání
 • Vkládání obrázků, přehrávání zvuků a hudby
 • Online podpora přes fórum a mail (dotazy, náměty, návrhy)
 • Obsáhlá dokumentace pro tvůrce (vás) včetně mnoha příkladů a přiložených ukázkových her
 • Velká volnost při tvorbě - můžete vytvářet vlastní zbraně, kouzla a mnoho dalšího

Jak na to?

Pokud jste se už rozhodli, že to zkusíte, stačí pár kroků:

 • Stáhněte si FGBE (odkaz ke stažení dole) - je kompletně zdarma, volně šiřitelný
 • Rozbalte stažený soubor někam na disk a zahrajte si ukázkové hry
 • Přečtěte si CELOU dokumentaci a můžete se pustit do tvorby, od jednoduchých základů jako výpis textu až po složitější prvky (podmínky, proměnné...)
 • Jednotlivé verze FGBE jsou mezi sebou navzájem kompatibilní co se skriptů týče. Pokud tedy chcete přejít ze staré verze na novou, stačí nahradit staré exe novým a můžete začít využívat nových funkcí a příkazů. Uložené pozice (savy) stavu hry zpětně kompatibilní nejsou.
Článek o FGBE na serveru PlneHry.cz

Článek o tvorbě gamebooků, univerzální rady a tipy

Článek o tvorbě gamebooků ke stažení, vhodné pro tisk

Stáhnout Fantasy GameBook Engine!
(samorozbalovací archiv engine.exe - 803 KB)

Verze: 2.70


BETAVERZE ZDE - verze 3.90b


Máte problémy se stažením?

Downloady mají někdy tendenci se přerušovat, proto důrazně doporučuji stahovat pomocí nějakého download akcelerátoru nebo kvalitního prohlížeče (opera, firefox). Problémy taky většinou vyřeší opakovaný pokus o stažení. Já s tím nemůžu příliš udělat, je to hlavně věc hostingu a serveru... Pokud zkoušíte stahovat opakovaně a nedaří se vám to (přerušení nebo poškozený archiv), napište mi třeba na fórum pošlu vám to mailem (ale ujistěte se, že vám to OPRAVDU normálně stáhnout nejde).

Jan Jirkovský & Sosol Interactive